Aritmi Osmangazi Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü
Ulubatlı Hasan Bulvarı, No: 48 / 62, 16220, Osmangazi / Bursa
Türkçe İngilizce Rusça Arapça
Blog - Robotic Ortopedi Robotik Cerrahi Merkezi - 0552 363 6 999

BLOG

 

Yoganın Yaşamımızda Önemli 4 Faydası
02 Aralık 2019
176
Mako Cerrahi Merkezi

Hastalarımızın çoğu genel sağlık ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri almak için bize geliyor.Yoga hastalarımıza sürekli ısrar ettiğimiz bir tekniktir.Yoga yapmak hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımızı geliştirmeye yardımcı olur.Birçok insan yoga’yı bir fitness egzersizi olarak görse de, gerçek şu ki yoga aslında kapsamlı bir doğal iyileşme yöntemidir.

Aşil Tendon Yaralanmaları ve Hastalıkları
02 Aralık 2019
356
Op. Dr. Murat Kezer

Aşil tendonu, baldırın arka kas kirişlerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve topuk kemiğine yapışan oldukça kalın bir tendondur. Vücuttaki en güçlü ve en kalın tendon olan aşil tendonunun yürüme, koşma ve zıplama gibi hareketlerde önemli fonksiyonu bulunmaktadır. Aşil tendon rahatsızlıkları basit bir aşırı zorlanmadan tendon yırtığına hatta kopmasına kadar kadar geniş bir yelpazede değişiklik gösterebilir. Ayak bileği arkasında ya da topukta oluşan ağrı sıklıkla Aşil tendon problemlerinin bir göstergesidir.

Eklem Protezinde Gelişen Teknolojiler
02 Aralık 2019
284
Mako Cerrahi Merkezi

7-9 Şubat 2019 tarihleri arasında “Uluslararası Eklem Rekonstrüksiyon Kongresi” kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nin Nashville eyaletinde düzenlenen “Eklem Protezinde Gelişen Teknolojiler” başlıklı eğitime katılan Mako Ortopedi Robotik Cerrahi Merkezi ekibi, geliştirilen yeni teknolojiler ile ilgili sunumlar ve uygulamalar yapan cerrahların açık oturumlarına katılarak eklem protez cerrahisi ve eklem protez cerrahisinde  kullanılan robotik sistemlere dair son gelişmeleri yakından izlediler. 

Kalça Kireçlenmesi ve Robotik Cerrahi
07 Aralık 2019
365
Op. Dr. Kayhan Turan

Kalça, vücudumuzun en fazla ağırlık taşıyan eklemlerinden biridir. Kalça eklemini uyluk (femur) kemiğinin küre şeklindeki başı ile leğen (pelvis) kemiğinin yuva olarak adlandırılan çukur bölümü (asetabulum) oluşturur. Hem uyluk kemiğinin başı, hem de yuvanın yüzeyi eklemin kolay hareket etmesini sağlayan kıkırdak dokusu ile kaplıdır. Bu kıkırdak dokusunun çeşitli nedenler ile bozulması, aşınması ve yıpranması ile karakterize dejeneratif bir eklem bozukluğu olan kireçlenmeye yol açar.

RANDEVU ALABİLİRSİNİZ

Robotic Ortopedi Robotik Cerrahi Merkezi'nden yandaki buton aracılığıyla, doktor seçiminizi yapıp randevu alabilirsiniz.

RANDEVU AL

!
!
!
!
Formu Kapat